Tubango DMCS kablolu ve kablosuz kullanılabilen ISM 169, 433 ve 868 Mhz bantlarında çalışan 7 ila 25 kilometre kapsama alanı olan, tüm dünyadaki rakiplerinden 4 kat daha hızlı olarak 1.2 megabit veri aktarma hızına sahip, çift yönlü haberleşme özelliği olan çoklu iletişim modülüdür. Tubango DMCS sadece bir Sim kart boyutundadır.

Tubango DMCS içinde yepyeni bir iletişim protokolü olan t-tway’i barındırmaktadır. T-tway birbirinden farklı yüzlerce iletişim protokolü kullanan elektronik cihazların, makinelerin ve sensörlerin kendi aralarında ortak tek bir dil üzerinden iletişime geçmelerine olanak sağlayan bir teknolojidir.

Endüstri 4.0 ve nesnelerin internetinin temelini oluşturan Tubango DMCS; sanayimizin otomasyonunu hızlı, kolay ve muadillerine göre daha ekonomik çözümleme imkanı sunmaktadır.


Tubango DMCS tüm güvenlik açıklarından arındırılmış bir teknolojiye sahiptir. DMCS ile sağlanan iletişim noktasaldır; yalnızca ulaşması istenen kişilere açıktır ve özel kodla sıkıştırılmış olarak gönderilir. Bu nedenle yabancıların sisteme girmesi ve iletişime müdahale etmeleri önlenmektedir.

Tubango DMCS

Akıllı şehirler için trafik lambaları, acil durum butonları, dijital şehir billboardları, otonom araçlar gibi sistemlerde kullanıldığında; akıllı binalar için dijital diyafonlar, bina güvenlik sistemleri, elektrik, su, doğalgaz sayaçları gibi sistemlerde kullanıldığında; akıllı evler için aydınlatma, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, Temiz Hava, Yangın, Gaz ve Hareket Sensörleri, ev yönetim tabletleri gibi sistemlerde kullanıldığında; kablo kargaşasını ortadan kaldırırken; güvenli, ekonomik ve konforlu bir nesnelerin interneti ekosistemi sağlar.